שאלות נפוצות

למים בתוך הצינור יש טמפרטורה שונה, ולסביבה מחוץ למים יש טמפרטורה שונה. כאשר יש נזילה בצינור, המצלמה התרמית משקפת את זה. היא מראה על ידי צבעים שונים, את תנועת המים בצינור ומחוץ לצינור. היא מאפשרת לנו לראות אם יש נזילה של מים מחוץ לצינור על ידי ייצוג בצבע שונה של מים מחוץ לצינור מול טמפרטורה של סביבתם. לפעמים מצלמת תרמית בלבד אינה מספיקה. לפעמים יש צורך להשתמש גם במצלמה של סיב אופטי כדי להבין איך קרתה הנזילה ומה בדיוק נפגע ונהרס בצינור המים.

אכן מצלמה תרמית פועלת בעזרת קרינת אינפרה אדום, אך חשוב להדגיש שקרינה זאת אינה מסוכנת כלל. מצלמה תרמית לא חודרת אל תוך הקיר אלא קולטת בצורה רגישה מאוד את הטמפרטורות על הקיר ולכן מצלמה תרמית תעבוד גם בקירות עם בידוד. הקרינה לא עוברת מעבר לקיר ולא מושפעת ממה שמצידו השני של הקיר.

מצלמה תרמית לא יכולה לצלם דרך קירות בטון, זה נראה מרתק בסרטי מתח אך זה לא קורה במציאות. מצלמה תרמית יכולה לצלם טמפרטורה על קיר בטון ולהראות רק שינויי טמפרטורה שנובעים מצינורות מים וצינורות חשמל.

התשובה היא לא. זכוכית מגיבה לקרינת האינפרה אדום כמו מראה. הקרניים מוחזרות מהזכוכית והמצלמה נותנת תמונה של מה שעומד מולה. כל חומר שגורם לשיקוף יגרום את אותו אפקט במצלמה תרמית.

בעיקרון כן, אך זה דורש מיומנות רבה ומומחיות בתחום. טכנאי מצלמה תרמית צריך לדעת לעשות צילום מהיר כאשר החימום התת ריצפתי מתחיל לעבוד, כדי לצלם את הצינורות לפני שכל הריצפה מתחממת.
לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות