בדק בית

עומדים להיכנס לדירה  חדשה מקבלן? רוכשים דירה יד 2? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על בדק בית.

מה זה בדק בית?

בדק בית היא בדיקה מקצועית שמבצעים לכל מערכות הבית השונות, על מנת לוודא שהן תקינות ומתפקדות כראוי. מדובר במערכות קריטיות בחשיבותן להתנהלות היום יומית שלכם בבית, כמו מערכת המים, הגז, האיטום, החשמל, הגימור של הבית ועוד. בעל המקצוע שמבצע את הבדיקה חייב להיות בעל מקצוע מורשה שראשי לבדוק שכל המערכות הללו גם עומדות בתו התקן המחמיר.

באופן כללי, אנחנו יכולים לומר שבדק בית היא בדיקה כה מדוקדקת, מפני שהיא בודקת ממש כל פרט קטן בבית ולמעט ליקויים או כשלים שלא עומדים בתו התקן, במהלך הבדיקה בעל המקצוע בודק גם ליקויים אסתטיים.

באילו מקרים תצטרכו בדק בית?

בדיקת בדק הבית הנפוצה ביותר כיום היא במקרים בהם לקוחות עוברים לדירה חדשה מקבלן ונמצאים עדיין תחת שנת הבדק של הקבלן, אם תרצו שנת אחריות במילים אחרות. המטרה היא בסופו של דוור לוודא שאתם לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה ושכל המערכות שאתם מקבלים מהקבלן עובדות כראוי ועומדות בכל התקנים הנדרשים.

בוסף, יתכן מאד שתרצו להזמין שירות של בדק בית במקרים בהם אתם רוכשים דווקא דירה לא חדשה ולאו דווקא דירה מקבלן. במקרה כזה, אתם תרצו לבצע בדיקה לבית לפני שאתם נכנסים אליו על מנת לדעת פחות או יותר על מה תצטרכו להוציא כסף לאחר שאתם נכנסים לנכס הזה.

איך מתבצעת הבדיקה?

במהלך העבודה בעל המקצוע שאותו הזמנתם יבצע בדיקה מעמיקה לעל מערכות הבית וכפי שכבר ציינו, גם לאלמנטים שקשורים בגימור ובאסתטיקה. בעל המקצוע ייעזר בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים על מנת לאתר כשלים כאלה ואחרים גם במערכות נסתרות לעין שפשוט לא ניתן לבדוק אותן בצורה פיזית.

לדוגמא, על מנת לוודא שאין נזילה בצנרת האינסטלציה הסמויה של הבית, הוא יוכל להשתמש בפתרונות טכנולוגיים כמו מצלמה תרמית לאיתור נזילות, מכשור אקוסטי, חיישן גז, סיב אופטי ועוד. בסופו של דבר עליו לוודא בכל האמצעים העומדים לרשותו שכלל המערכות הן תקינות.

בתום העבודה, בעל המקצוע יפיק עבורכם דוח ממצאים הכולל את כל הכשלים בבית, תמונות של הכשל אם ניתן לצרף והערכה כללית לתיקון של הליקוי הזה. הדוח הזה הוא קריטי עבורכם, מכיוון שהוא זה שיאפשר לכם להתנהל מול הקבלן שלכם ולבקש ממנו לתקן את הליקויים הללו לפני שאתם נכנסים לנכס.

חשוב לציין – יש מקרים בהם הליקויים הוא לא כל כך משמעותיים ותוכלו לחיות איתם בשלום, כמו אסלה שחוגרת ב- 2 ס"מ מהגוב התקני שלה. במקרים כאלה, בהחלט תוכלו לבקש החזר כספי מהקבלן, על פי שווי העבודה כפי שנקט בו בעל המקצוע שביצע עבורכם את בדקת הבית.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן