כל מה שחשוב לדעת על תיקון נזילות בבית

יש לכם נזילה בבית? לא יודעים למי לפנות? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על תיקון נזילות בבית.

מה גורם לנזילות בבית?

בכל הקשור לנזילות בבית, ניתן לחלק אותן לשני חלקים מרכזיים, נזילות גלויות ונזילות סמויות. כשאנחנו מדברים על נזילה גלויה אנחנו מתכוונים לנזילה שמתרחשת בצנרת או ברז כל שהיא שנראה לעין ולא צריך לשבור קירות על מנת לתקן את הנזילה. כשאנחנו מדברים על נזילה סמויה אנחנו מתכוונים לנזילה בצנרת האינסטלציה שבתוך הקיר או מתחת למרצפות, וכמובן לנזילה מצנרת הביוב הסמויה.

ברוב המקרים, נזילה בברז עשויה להיגרם כתוצאה משחיקה של גומיות האטם שלו, או כשל במנגנון של הברז. נזילה בצנרת האינסטלציה הסמויה עשויה להיגרם ברוב המקרים כתוצאה מבלאי טבעי של הצנרת, וזה נפוץ ביותר בצנרות מים ישנות מברזל.

איך מאתרים את הנזילה?

במידה ויש לכם נזילה סמויה בבית, מומלץ מאד להזמין איתור נזילה באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים. הפתרון הטכנולוגי הנפוץ ביותר כיום לאיתור נזילות הוא מצלמה תרמית. מדובר במצלמה מיוחדת שמסוגלת לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקיר על ידי אינפרה אדום ולמעשה להצביע על המיקום המדויק של הנזילה.

בנוסף, ניתן לאתר את הנזילה הסמויה באמצעות חיישן גז, מכשור אקוסטי לאיתור נזילות, בלון לחץ וכמובן מצלמה מיוחדת בעלת סיב אופטי. לא משנה באיזו טכניקה מאתר הנזילות שלכם יבחר לאתר את הנזילה, השימוש בטכנולוגיה הזו למעשה מייתר שבירה נרחבת של הקיר על מנת לאתר את הנזילה. זה כמובן יחסוך לכם לא מעט לכלוך, בלגאן וכמובן את ההוצאה הכספית על התיקון של הקיר.

איך מתקנים את הנזילה?

במידה ומדובר בנזילה גלויה בברז למשל, בעל המקצוע יוכל להחליף את גומיית האטם או אפילו את הברז קומפלט. במידה ומדובר בנזילה סמויה, בעל המקצוע יאתר לכם אותה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם שיסייע לו לאתר במדויק את הגורם לנזילה ואת המקור שלה.

לאחר מכן, הוא יפתח את הקיר בצורה מקומית רק באזור שבו היא זיהה את הכשל ויבצע תיקון מקומי. במידה ומדובר בצנרת ברזל, הוא יחתוך את המקטע שבו יש כשל ויתקין מחבר מיוחד. במידה ומדובר בצנרת פלסטיק הוא יחליף את כל המקטע, עבודה מורכבת פחות.

חשוב לציין, במידה ויש לכם בבית צנרת אינסטלציה ישנה מברזל, אנחנו ממליצים לכם לא להשקיע את הכסף שלכם בתיקון ופשוט להתקין צנרת אינסטלציה חדשה, צנרת PEX או SP הנחשבות לאיכותיות ביותר כיום.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן