פתיחת סתימות: כל מה שחשוב לדעת

נמאס לכם שהסתימה בבית חוזרת? לא יודעים מה עושים? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על פתיחת סתימות בבית.

מה גורם לסתימות בבית?

זה לא משנה אם יש לכם עכשיו סתימה באסלה, בכיור או במקלחת, דעו לכם שברוב המקרים מי שגורם לסתימות האלה הוא אתם. ברוב המקרים, סתימות בבית נגרמות כתוצאה מהשלכת מגבונים לחים ותחבושות היגייניות לאסלה. בנוסף, גם פסולת המזון שאתם משליכים לכיור, כמו אורז, קפה ואפילו שמן הטיגון שבו אתם משתמשים, גורמים לסתימות.

איך תנסו לפתוח את הסתימה בעצמכם?

אם יש לכם עכשיו סתימה באסלה או בכיור, מומלץ מאד לנסות תחילה לפתוח אותה באמצעות הפומפה הישנה והטובה. פשוט אחזו את הפומפה ביד והתחילו לפמפם מטה ומעלה בתנועות חדות, עד שהגורם לסתימה יידחק פנימה אל תוך צנרת הניקוז. במידה ואתם לא מצליחים, זה הזמן להזמין אינסטלטור אמין ומקצועי שיגיע לפצוח את הסתימה באמצעות כלים מתאימים.

איך אינסטלטור מקצועי יפתח את הסתימה?

במידה ומדובר בסתימה מקומית באסלה, בכיור או באמבטיה, האינסטלטור יוכל לפתוח אותה באמצעות קפיץ ידני לפתיחת סתימות. במידה והוא לא יצליח, הוא יצטרך לפתוח את הסתימה באמצעות ספירלה חשמלית, שמופעלת כאמור באמצעות מנוע חשמלי ויודעת להתמודד עם סתימות מורכבות יותר.

חשוב לציין, במידה ויש לכם סתימה בכיור, האינסטלטור יוכל לנסות לפתוח אותה תחילה דרך הסיפון שנמצא מתחת לכיור. תפקידו של הסיפון הוא לסנן את המים שיורדים מהכיור לפני שהם נכנסים לצנרת הביוב. לעיתים, הסיפון הזה נסתם כתוצאה מהפסולת הזו והמים בכיור לא מצליחים להתנקז.

האינסטלטור יציב דלי ריק מתחת לסיפון ויבריג החוצה את הכוסית שלו, כך שהמים יישפכו לתוך הדלי. לאחר מכן, הוא ינקה את כוסי הסיפון מהפסולת ויבריג חזרה את הכוס. חשוב לציין, במידה והסתימה בבית חוזרת והאינסטלטור לא מצליח לפתוח אותה אחת ולתמיד, סביר להניח שיש לכם סתימה במערכת הביוב ואתם צריכים להזמין ביובית.

כך תימנעו מהסתימה הבאה

על מנת להימנע מהסתימה הבאה בבית, אנחנו ממליצים לכם להימנע מהשלכה של מגבונים לחים ותחבושות היגייניות לאסלה. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לא להשליך פסולת מזון לכיור, על מנת שזו לא תחדור לעומק הביוב.

אם אתם משתמשים בשמן אל תשליכו אותו לכיור, הוא עלול לגרום לסתימות שומן מורכבות. פשוט חכו כשעה עד שהוא יתקרר, שפכו אותו לתוך שקית אטומה וזרקו אותו לזבל, כך מומלץ לעשות גם עם שאריות הקפה למשל.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן