צילום קווי ביוב

יש לכם סתימה בביוב? נזילה מהמרזב? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על צילום קווי ביוב ומרזבים.

באילו מקרים צריך לצלם קווי ביוב ומרזבים?

קווי ביוב ומרזבים, ברוב המקרים, הן צנרות שנסתרות מהעין ונמצאות בדרך כלל מתחת לאדמה או בתוך הקיר. עם הזמן וכתוצאה מבלאי בצנרת הזו, מתרחשים כשלים כאלה ואחרים שמובילים לנזילות או סתימות בצנרת.

מכיוון שמדובר בצנרת סמויה, עולה הצורך לאתר את התקלה מבלי להרים את הקרקע או לשבור את הקירות של המבנה. על מנת לעשות זאת, מצלמים את הקווים הללו באמצעות מצלמה מיוחדת על מנת לאתר את הכשלים בצנרת הסמויה הזו.

איך מצלמים קווי ביוב ומרזבים?

את צילום קווי הביוב והמרזבים מבצעים באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לאיתור נזילות סמויות. כשמדברים על כשלים במרזה הסמוי למשל, ניתן בדרך כלל להשתמש במצלמה תרמית לאיתור נזילות סמויות.

המצלמה התרמית מסוגלת לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקיר ולהצביע על המקום הכי לח בו, קרי על מוקד הנזילה. על גבי מסך המצלמה מתקבלת תמונה תרמוגרפית שאותה מנתח מאתר הנזילות וקובע היכן נמצאים הכשלים במרזב.

במקרים בהם מדובר בתקלה בצנרת הביוב, מומלץ מאד להשתמש במצלמה מיוחדת בעלת סיב אופטי שבנויה בדיוק למטרה הזו. הסיב האופטי שמוחדר לצנרת הביוב מסוגל לצלם את הצנרת מבפנים באיכות גבוהה, מה שמאפשר לבעל המקצוע לקבוע בדיוק היכן נמצאים הכשלים, מה הפיזור שלהם וכמובן כיצד מומלץ לתקן את הכשלים הללו, אם בכלל.

מה היתרון בצילום קווי ביוב ומרזבים?

השימוש הפתרונות טכנולוגיים לאיתור תקלות בצנרות סמויות בכלל, ובקווי ביוב ומרזבים בפרט, מייתר למעשה את הצורך באיתור פיזי של הכשלים הללו, הכוללים הרמה של מרצפות או שבירת קירות. אם בעבר בעלי המקצוע היו צריכים להפוך אבן על אבן על מנת לאתר את הכשל בצנרת הביוב, כיום הם יכולים פשוט לצלם את הקו מבפנים ולאתר במדויק את הכשל.

זה כמובן חוסך מכם המון בלגן וכאב ראש הכרוך בהתמודדות עם הבלגן הגדול והלכלוך בבית. שווש בנפשכם שבעל מקצוע מגיע אליכם לאתר נזילה בצנרת הביוב ופשוט הופך את כל האדמה בחצר שלכם. בנוסף, זה כמובן חוסך מכם הוצאה כספית גדולה בגין התיקון הכרוך בשבירת קירות או הרמה של מרצפות עוד.

איך בוחרים בעל מקצוע אמין לצילום קווי ביוב?

לפני הכל חשוב שתדעו שמדובר בעבודה מורכבת ולא כל אינסטלטור ששוכר מצלמה מחבר שלו מסוגל לבצע אותה. לכן, לפני שאתם ממהרים להתקשר לבעל המקצוע, ודאו שמדובר בבעל מקצוע אמין, כזה שנוהג להגיע ללקוחות שלו בזמן, לבצע עבודה מקצועית ולגבות מחיר הוגן. סגרו רק עם בעל מקצוע שיש לו ניסיון ושמבחינתכם הוא לא פחות ממומחה בתחום, אחרת תצטרכו לעבור עוגמת נפש ולשלם לשווא לחאפר שיגיע אליכם ולא יצליח לאתר את התקלה בצנרת.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן