שיקום וחידוש צנרת

יש לכם צנרת ישנה בבית? סובלים מנזילות חוזרות? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על שיקום וחידוש צנרת.

מה גורם לתקלות בצנרת?

אחד מהגורמים המרכזיים לכשלים בצנרת הוא בלאי טבעי שנותר כתוצאה מהתיישנות של הצנרת. בדרך כלל, זה קורה במקרים בהם מדובר בצנרת אינסטלציה ישנה מברזל, צנרת שסובלת מחלודה וקורוזיה ופשוט לא מצליחה לעמוד בעומס בנטל.

במצב כזה, סביר להניח שתחוו נזילות סמויות מהצנרת, תקלה מורכבת שברוב המקרים ההתמודדות איתה היא לא פשוטה. במקרים אחרים יתכן מאד שתצטרכו להזמין את השירות כשמדובר בצנרת ביוב ישנה ובלויה, או כזו שסובלת מחדירת שורשים לצנרת, כאלה שגורמים לכשלים חמורים ולנזילות מסיביות.

מתי תצטרכו לחדש את הצנרת?

את צנרת המים שלכם תרצו לחדש במקרים בהם לא תרצו להיכנס לפרויקט גדול שכולל החלפה של הצנרת קומפלט. בניגוד להחלפה קומפלט של צנרת המים, חידוש ושיקום צנרת הוא פרויקט הרבה יותר פשוט שאורך כמה שעות בלבד, בניגוד להחלפה קומפלט שאורכת מספר ימים של עבודה.

במקרים בהם צנרת המים שלכם היא צנרת ישנה מברזל ואתם עדיין לא מעוניינים להיכנס לפרויקט מורכב של החלפת צנרת, מומלץ מאד לעשות פרויקט של שיקום וחידוש צנרת ולא לבחור באופציה של תיקונים מקומיים של הכשלים, סביר להניח שהצנרת לא תוכל לעמוד בתיקונים הללו ושבעתיד הלא רחוק בכלל תצטרכו לבצע תיקונים נוספים.

איך מחדשים ומשקמים צנרת?

בניגוד לשנים עברו שבהן בעלי המקצוע היו צריכים לחפור ולהפוך כל אבן על מנת לחדש את הצנרת, כיום הם יכולים לעשות זאת באמצעות שיטה ייחודית שנקראת שירוול. באמצעות שיטת השיוול, מחדירים לצנרת המים צינור בקוטר קטן יותר שמהווה למעשה את השכבה הפנימית של הצנרת ומבטל את הכשלים.

את השרוול שמחדירים לפנים הצנרת מעבירים תהליך שנקרא הקשחה, שבמהלכו הוא נצמד לדפנות ופשוט אוטם כל חור שעלול לגרום לנזילה סמויה. מדובר בטכנולוגיה מורכבת ביותר שחייבת להתבצע על פי תו התקן הבינלאומי שלקוח בחשבון הן את מרכיב האיכות והן את מרכיב הבטיחות.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים את השירות?

חידוש ושיקום צנרת באמצעות שיטת השירוול זה לא משחק ילדים ולא כל אינסטלטור מתחיל מסוגל לבצע סוג כזה של עבודה. לכן, לפני שאתם ממהרים להזמין את השירות, אנחנו ממליצים לכם לוודא מראש שמדובר בבעל מקצוע שיש לו ניסיון רב בתחום שיקום וחידוש הצנרת.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לוודא אם יש אחריות על העבודה ובמידה וכן, לכמה זמן היא תקפה, מה היא כוללת ולא פחות חשוב, מה היא לא כוללת. את האחריות אנחנו ממליצים לכם לדרוש בכתב, על מנת שתהיה לכם הוכחה לביצוע העבודה ושיהיה לכם למי לפנות במצב של תקלה כמו נזילה חוזרת למשל.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן