תיקון פיצוצי צנרת

יש לכם פיצוץ בצנרת? לא יודעים איך להתמודד עם המצב? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על תיקון פיצוצי צנרת.

איך מאתרים פיצוץ בצנרת?

כשמדובר בצנרת גלויה, כמובן שלאינסטלטור אין מה לבצע איתור והוא יראה את הפיצוץ בצנרת במו עיניו ופשוט יתקן אותו. במקרים בהם מדובר בצנרת אינסטלציה שבתוך הקיר או מתחת למרצפות, בעל המקצוע יצטרך לאתר קודם את מקור הנזילה ורק לאחר מכן לתקן אותה.

ברוב המקרים, את איתור הנזילה בעל המקצוע יבצע באמצעות מצלמה תרמית שתאפשר לו להצביע במדויק על מוקד הפיצוץ. המצלמה הזו מצוידת בגלאי אינפרה אדום והיא מזהה את הבדלי הטמפרטורה בקיר. בעל המקצוע ינתח את התמונה התרמוגרפית שמתקבלת על גבי מסך המצלמה ויקבע היכן נמצא הכשל במדויק.

איך מתקנים פיצוץ בצנרת?

במידה ומדובר בצנרת ברזל גלויה, האינסטלטור יעצור את אספקת המים לבית על מנת לבצע את התיקון המקומי. הוא יחתוך את המקטע שבו יש כשל ויתקין מקטע חדש באמצעות מחברים מיוחדים. במקרים בהם הנזילה היא מנורית, הוא יוכל להסתפק בהתקנת מחבר שישמש כפלסטר שמונע את הנזילה.

במידה ומדובר בצנרת סמויה, כאן הסיפור מורכב הרבה יותר. האינסטלטור יצטרך לפתוח את הקיר במקום שבו זיהה שיש כשל, על מנת לחשוף את הגישה לצנרת. לאחר מכן, הוא יתאים את אופי התיקון לסוג הצנרת. במידה ומדובר בצנרת פלסטיק מודרנית, הוא פשוט יכול להחליף את המקטע בקלות. במידה ומדובר בצנרת ברזל, הוא יצטרך לחתוך את המקטע שבו יש כשל ולהתקין במקומו מקטע חדש מפלסטיק.

בתום העבודה, האינסטלטור אמור לסגור את הקיר ולהכין אותו לצביעה או הדבקת קרמיקה. שימו לב, האינסטלטור הוא לא שיפוצניק והוא לא אמור לצבוע לכם את הקיר או להדביק קרמיקה, קחו זאת בחשבון מראש שתצטרכו התערבות של בעל מקצוע נוסף לטובת הפינישים. ודאו מראש שיש לכם את אותו סוג קרמיקה על מנת שלא יהיו הבדלים בקיר לאחר העבודה.

מתי כדאי להחליף את הצנרת?

במיוחד במקרים בהם מדובר בצנרת אינסטלציה ישנה מברזל, אנחנו ממליצים לכם לשקול בחיוב להחליף את הצנרת קומפלט. גם אם עכשיו תשקיעו כסף בתיקון, סביר להניח שבעתיד הנראה לעין תצרכו להתמודד עם תקלות נוספות בצנרת, כך שפשוט חבל על הכסף שלכם.

איך בוחרים אינסטלטור אמין?

לפני שאתם ממהרים ליצור קשר עם האינסטלטור, עליכם לוודא מראש שמדובר באינסטלטור בעל ניסיון התחום תיקון או החלפת צנרת. מדובר בעבודה מורכב מאד שרוב האינסטלטורים יעדיפו פשוט לא לעשות אותה.

אתם צריכים לוודא שאתם מכניסים אליכם בעל מקצוע שהוא לא פחות ממקצוען בתחום, ואם זה אומר שאתם צריכים להתחקות אחר לקוחות קודמים שלו על מנת להבין את זה, אל תתעצלו ותעשו את זה, אחרת אתם עלולים לשלם ביוקר.

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן