איתור נזילות בתל אביב – פותרים את כל הסוגים

איתור נזילה בתל אביב

לא אחת אנו מקבלים שיחה לצורך איתור נזילות בתל אביב. העיר הוותיקה בנויה מעל מערכת צינורות שחלקה לא עודכן במשך עשרות שנים. לכן, יש לא מעט דליפות בחוץ, בחצרות בניינים ובתים פרטיים. בנוסף, בחלק מהבתים מתגלות בעיות של צנרת, נזילות סמויות בשירותים ועוד. לפעמים, לא מדובר דווקא בנזילה רגילה, אלא בניחוח של טחב ורטיבות שמגיע ממקור כלשהו. במקרה זה אנחנו בחברת האבחון מגיעים ומוצאים את הבעיה. אם יש לכם תחושה שיש נזילה בבית אל תהססו לפנות אלינו טלפון או בעמוד יצירת קשר. במאמר זה נדון בהרחבה בסוגי הנזילות השונות, בדרכי איתורן ובפתרונות שלהן.

נזילה שמתרחשת בתוך אחד הקירות

אחת מהנזילות המעיקות ביותר היא זו שהחיווי שלה מופיע בתוך הקיר. מדוע? זאת משום שלא בטוח כי המים מחלחלים מתוך הצינור בנקודה שבה רואים את הרטיבות. לעיתים קרובות בכלל מדובר בבעיה בצינור שעובר בין השכנים. חלק חושבים כי יש לפתוח את הקיר כדי למצוא את המקור לבעיה. גם זו דרך, אך היא מאוד יקרה. הרבה יותר זול להשתמש בשירותים של מציאת הרטיבות באופן מקצועי.

איתור זה מתבצע באמצעות מצלמה תרמית. מכוונים את המצלמה למקור הבעיה, נותנים למים קרים או חמים לעבור בצינור ואז מגלים היכן הנקודה שבה הם מתחילים לצאת מהצינור. בשלב זה, ניתן לפתוח את הקיר ולתקן את הנזילה. למעשה, אם אתם מזמינים שרברב ללא מצלמה תרמית, אתם רק מבזבזים את זמנכם, משום שהוא לא יוכל לאתר את הבעיה. אם הוא יפתח את הקיר במספר נקודות למציאת הנזילה, תצטרכו לסגור אותו לאחר מכן. תיקון כזה יכול להגיע בקלות לאלפי שקלים.

איתור נזילות בתל אביב – תיקון של נזילות מחוץ לבית

לצד הנזילה בתוך הבית יש גם סיכוי שקיימת נזילה בחלק החיצוני. למשל, במקלט של הבית או בחצר. אז, יתכן והתקלה נובעת משבר או סדק בתוך צינור תת קרקעי. במקרה כזה בדרך כלל מצלמה תרמית רגילה לא תספיק. מה ניתן לעשות?
אפשר לפתור את הנזילה הזו באמצעות החדרה של גז לתוך הצינורות. אינסטלטור המיומן בשיטה הזו, מתמחה גם במכשור הטכנולוגי להכנסת הגז. לאחר מכן, ממש כמו עם המצלמה התרמית – ניתן לראות את הנקודות שבהן הגז משתחרר מהצינור. כמובן, שלא מדובר בגז מסוכן כמו זה שמשתמשים בו לבישול.

דליפה בצינורות קטנים בבית

אפשרות נוספת של נזילה שיכולה להיות בבית היא דליפה בצינורות קטנים מאד. היות ומדובר בכמות קטנה יחסית של מים שיוצאת החוצה, יתכן והמצלמה התרמית לא תהיה יעילה במיוחד. לכן, ישנה דרך נוספת למצוא את הנזילה. אפשר לעשות שימוש במצלמה זעירה המכונה סיב אופטי. כאשר מכניסים אותה לתוך הצינור היא מאפשרת לראות את המתרחש בתוכו.
בדרך כלל, האדם המאבחן את הבעיה יבחר את הטכניקה המתאימה כדי למצוא את הדליפה.
על בסיס ניסיונו, הוא יוכל להשתמש באבזור הטכנולוגי המתאים. אנו מומחים בכל אחת מהשיטות שהוזכרו לעיל ומסוגלים לאתר נזילות הן בשטחי הפנים והן בשטחי החוץ

האם חייבים לתקן את הנזילה עם אותה חברה שמאתרת אותה?

לא בהכרח. לא פעם, אנו מוזמנים על ידי קבלנים לנסות ולאתר נזילות במבנים שונים.איתור נזילות בתל אביב עבור יזמים וקבלנים הוא די נפוץ. במיוחד אם אין באפשרותם למצוא את הנזילה, אך יש להם את כוח האדם הדרוש כדי לפתור את הבעיה.
במקרים אחרים, אנו מבצעים איתור נזילות כחלק מתהליך של בדק בית. מטרת האיתור היא לבדוק האם יש ליקויים כלשהם במבנה לפני הקניה. כמובן שבמקרה זה התיקון לא יתבצע מיד לאחר האיתור, אלא הדו"ח שלנו ישמש כדי להתמקח על מחיר הנכס או לדרוש מהמוכר/קבלן/יזם לתקן את הבעיה.

מדוע חשוב לתקן את הבעיה?

האם אתם מרגישים כי נזילה קטנה אינה משמעותית ואין צורך לפתוח את הקיר? כדאי לחשוב פעמיים. נזילה זו יכולה לפגוע במבנה לאורך זמן, ואף לפגוע בבריאות אם יש עובש שמצטבר על הקירות. עובש זה יכול לגרום לבעיה נשימה ולהחמרה של מצבים כמו אסטמה ומחלות נוספות. לכן, חשוב לבצע את האבחון מוקדם ולפתור אותו במהירות.

לסיכום, ישנן מגוון דרכים לבצע איתור נזילות בתל אביב. אם על ידי מצלמה תרמית, סיב אופטי או באמצעות גז. חשוב לזכור כי אם לא מטפלים בבעיה בזמן, היא לא נפתרת. היא רק תהיה חמורה יותר, ועשויה לגרום לנזק ארוך טווח למבנה.

שתפו אותנו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

יכול לעניין אתכם גם:

נזילות מים בהרצליה

נזילת מים בהרצליה

הרצליה היא אחת הערים היפות והמאוכלסות, בעיר בתי אב רבים, נזילת מים בהרצליה יכולה להיות בעיה שכיחה בבתים ובבניינים. אם אתה נתקל בדליפת מים, נזילות

איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות לא הרס מתייחס לתהליך של זיהוי ואיתור נזילות. במערכות או מבנים שונים מבלי לגרום נזק למבנה או להפרעה לסביבה הסובבת. גישה זו משמשת בדרך

איתור נזילות קו ראשי 

איתור נזילות קו ראשי 

תהליך איתור וזיהוי נזילות בקווי אספקת מים ראשיים או בצנרת. זה חשוב מכיוון שדליפות בקווים ראשיים עלולות להוביל לאובדן מים משמעותי, הוצאות חשמל מוגדלות ופגיעה

לייעוץ ללא עלות לחצו להתקשרות דילוג לתוכן